طراحی مدل سه‌بعدی

چاپ سه‌بعدی اشیاء درست مثل چاپ متون و یا تصاویر نیازمند طرحی خام برای ارائه به چاپگر می‌باشد، پس همانگونه که برای پرینت متون نیاز به نرم‌افزار‌های پردازشگر متن را ضروری می‌نماید برای پرینت سه‌بعدی اجسام نیز بایستی از نرم‌افزار‌های طراحی سه‌بعدی کمک بگیریم. نرم‌افزار‌های بسیاری برای طراحی سه‌بعدی اجسام بصورت دیجیتال موجود هستند که برخی کمک می‌کنند تا بتوانید خروجی مناسبی از اسکن سه‌بعدی اجسام را برای چاپ آماده نمایید و یا اینکه مدل سه‌بعدی خود را خلق کنید.

اسکنر سه‌بعدی
مش طراحی سه‌بعدی
مدل سه‌بعدی

خروجی این برنامه‌ها می‌تواند در غالب فایل‌های STL برای استفاده در برنامه‌های متناسب با اینکار باشد که شما را قادر به انتقال طرح‌های سه‌بعدی خود به دیگران می‌نماید. وبسایت‌های بسیاری با استفاده از استاندارد‌های استریولیتوگرافی طراحی کامپیوتری و الگوی شبکه‌های اجتماعی طرح‌های سه‌بعدی افراد جامعه را با دیگران به اشتراک می‌گذارند که به شما کمک می‌کند تا بدون صرف زمانی برای طراحی اجسام قابل چاپ طرح‌های خلاقانه‌ای برای چاپ بدست آورید.

در صورتیکه علاقمند به چاپ جسمی بر اساس نیاز یا سلیقه شخصی خود باشید نیز می‌توانید با کمک ابزار‌هایی که در بالا معرفی شده‌اند اقدام به طراحی مدل‌های سه‌بعدی در هر سیستم‌عاملی نمایید. شما پس از طراحی می‌توانید اندازه، رنگ، جنس مواد مورد استفاده برای چاپ طرح خود را مشخص نموده و در نهایت فایل خروجی خود را برای چاپ سه‌بعدی از طریق روش‌های فراهم شده ارسال کنید.

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

  • همچنین می‌توانید فایل خود را بر روی فضای ذخیره‌سازی ابری خود آپلود نموده و آدرس آنرا برای ما ارسال کنید.

  • یا اینکه آنرا به حساب تلگرام ما ارسال کنید.

  • حتی می‌توانید آنرا برای ما به آدرس [email protected] ایمیل کنید.